top of page

Jak najít únik vody za stěnou: 5 kroků, jak rychle odhalit a opravit problém

Aktualizováno: 12. 2.



Určení přesného místa úniku vody za stěnou může být náročné, ale je důležité jednat rychle, abyste minimalizovali poškození vašeho domu. V tomto článku se zaměříme na postup, jak najít únik vody za stěnou a co můžete udělat, abyste to vyřešili.

Krok 1: Vypněte vodu a zkontrolujte vodoměr

Pokud máte podezření na únik vody, prvním krokem je zastavení vody a zkontrolování vodoměru. Pokud se ukáže, že vodoměr se otáčí, když je voda vypnutá, znamená to, že někde v domě uniká voda.


Krok 2: Zkontrolujte vodovodní trubky a kohoutky

Dalším krokem je zkontrolovat vodovodní trubky a kohoutky. Zkontrolujte všechny připojení, včetně kohoutků, ventilů a hadic. Pokud zjistíte nějakou kapající vodu, mohlo by to být místo úniku vody za stěnou.


Krok 3: Vyhledejte příznaky úniku vody

Pokud se vám nepodaří najít příčinu úniku vody, můžete se pokusit najít příznaky úniku vody. To může zahrnovat vlhké skvrny na stěnách, nábytku nebo na podlaze. Mohou také být přítomny neobvyklé zápachy způsobené stojatou vodou nebo plísně.


Krok 4: Použijte termokameru

Pokud stále nemůžete najít místo úniku vody, můžete použít termokameru. Termokamera může odhalit místo, kde uniká voda, tím, že ukáže teplotní rozdíly na povrchu stěny. Místo úniku vody může být teplejší nebo studenější než okolí.


Krok 5: Volejte odborníka

Pokud se vám stále nedaří najít místo úniku vody, nebo pokud najdete místo, ale nevíte, jak ho opravit, zavolejte odborníka (třeba nás :)). Zkušený technik může provést důkladné vyšetření, aby určil přesné místo úniku vody a navrhl správnou opravu.


Vyhledávání úniku vody za stěnou může být náročné, ale je to důležité, abyste minimalizovali poškození vašeho domu. Pokud včas nevyhledáte a neopravíte únik vody, může to vést k vážným strukturálním poškozením domu a k rozvoji plísní. V případě potřeby neváhejte vyhledat pomoc v rukou profesionálů co mají 100% úspěšnost v lokalizaci úniku.

Neváhejte nás kontaktovat na +420 776546633



1 813 zobrazení1 komentář

1 Comment


Guest
May 07

Ocenil bych, kdyby tady v Plzni existovala nějaká půjčovna termokamer. Nová stojí dost..a přitom je tak účinná a usnadní práci.

Like
bottom of page